Blog > Komentarze do wpisu

Stojak na wino Puzzle

Swego czasu, po dosyć intensywnych poszukiwaniach przyzwoitego stojaka na wino, udało mi się dojść do wniosku, że krajowa ubogość w tego typu towar pozwala jedynie na zakup śmiesznych, gwoździem pozbijanych drewnianych listewek, bądź też fikuśnych, liściasto wijących się metalowych zawijasów.
Obie te rzeczy trafnie, choć z lekką przesadą określone zostały w pewnym angielskim serwisie jako "naffer than cheapo Liebfraumilch" :).

Niedawno (i poniewczasie, jak to zwykle bywa) trafiłam na coś, co szczytem elegancji z pewnością nie jest, ale w zamian za to ma wygląd nietypowy i sympatyczny, oraz może pochwalić się niezaprzeczalną funkcjonalnością.
A mianowicie znalazłam Puzzle Wine Rack, stworzony przez izraelskiego projektanta Gideon'a Dagan'a (twórcę m.in. PerpetualCalendar, który obecnie znajduje się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku).

Stojak, zabawny i nowoczesny, jak tradycyjne puzzle pozwala układać się w najróżniejsze kompozycje, mieszczące dowolną wielokrotność 9 butelek wina.

fot. exit-art.com, dagandesign.com

Występuje głównie poza polskimi granicami, w kolorystyce ograniczonej do 4 barw określanych jako Cognac Amber, Saffron Orange, Pinot Red i Noir Smoke. Cena waha się od 35 do 60 dol.

Puzzle Wine Rack był jednym z elementów wystawy California Design Biennial 2005, pokazującej najbardziej innowacyjne kalifornijskie projekty (kalifornijskie, bo Dagan mieszka obecnie w USA).

Oficjalna strona: klik.

środa, 21 marca 2007, drangedal

Polecane wpisy

  • Gdynia Design Days 2008

    Hello again :). Dla tych, którzy nie wiedzą, a dowiedzieć może by się chcieli - w dniach 11 - 27 lipca odbędą się w Gdyni pierwsze międzynarodowe dni designu

  • Penelope*Phone

    W czasach, kiedy ludzie oglądali w kinie romantyczne kryminały i niezupełnie pesymistyczne filmy noir, można było zobaczyć na ekranie Bogarta w niedbały sposób

  • 100% Stand Umbrella

    Kolejny design Hironao Tsuboi - projektanta LamLamp , dwugwintowej żarówki "od Charles&Marie ". Tsuboi urodził się w Tokio, w roku 1980. Ukończy