Blog > Komentarze do wpisu

100% Stand Umbrella

Kolejny design Hironao Tsuboi - projektanta LamLamp, dwugwintowej żarówki "od Charles&Marie".

Tsuboi urodził się w Tokio, w roku 1980. Ukończył Tama Art University i jest obecnie dyrektorem artystycznym 100% Inc. (oprócz LampLamp warto również obejrzeć bambusową jarzeniówkę!).

Samostojący parasol, produkowany przez 100% Inc., posiada konstrukcję z plastiku (ABS resin) i włókien szklanych. Jego trzy nogi (oraz mnóstwo testów pozwalających na dobór odpowiedniego środka ciężkości) zapewniają mu stabilność na - ponoć - każdej płaskiej powierzchni.

 
fot. 100per.com

Poszycie (?) parasola wykonane jest ze specjalnego materiału - if the umbrella is shaken just once, it is possible to remove most of the water, therefore an umbrella bag is not necessary.

Po co komu stojące parasole? W wywiadzie dla PingMag Hironao mówi:

I dealt with goods from daily life because I hoped that, through a new design, people would pay more attention to them.

For example, I designed the Stand Umbrella when I realised that the time spent carrying a closed umbrella was much longer than the time it takes to open it up. When closed, it is likely to be considered as distraction.
So, I tried not to reduce its existent value and thought that the idea of simply “standing it” on its own would be the best solution.

Nabyć go można za ok. 60 dolarów, w jednym z dwóch kolorów - twórcy piszą: We are only developing 2 colours, black and white. We thank you for your understanding.

Witryna 100% Inc.: klik.
Wywiad z H.Tsuboi w PingMag: klik.

piątek, 25 stycznia 2008, drangedal

Polecane wpisy

  • Gdynia Design Days 2008

    Hello again :). Dla tych, którzy nie wiedzą, a dowiedzieć może by się chcieli - w dniach 11 - 27 lipca odbędą się w Gdyni pierwsze międzynarodowe dni designu

  • Penelope*Phone

    W czasach, kiedy ludzie oglądali w kinie romantyczne kryminały i niezupełnie pesymistyczne filmy noir, można było zobaczyć na ekranie Bogarta w niedbały sposób

  • Design muzyczny

    Rozkleja mi się gitara. I niejako na jej cześć, lub w związku z nią, kilka wioseł , które oprócz tego, że z pewnością brzmią, również wyglądają świetnie. Enjoy!