Blog > Komentarze do wpisu

Odlotowe PKP Cargo

Rzecz, która utkwiła mi w zakładkach jeszcze w połowie 2007 roku, a więc niekoniecznie tchnąca świeżością, ale chyba warta rzucenia okiem (zwłaszcza, jeśli rozpatrzymy poczucie humoru twórców związane z powszechną raczej opinią o PKP).

Plakat przygotowany dla PKP Cargo na 11. Międzynarodowe Targi Logistyki, Telematyki i Transportu TRANSPORT LOGISTIC 2007 w Monachium.

plakat pobrany z witryny: pkp.pl

Czy to nie piękna wizja? Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie w tej futurystycznej wizji transportu wizerunku lokomotywy ET22, produkowanej przez Pafawag w latach... 1969-1989 ;).
Plakat, mimo iż stosunkowo zabawny, wydaje się jednak być całkiem niezłą produkcją.

Autorów projektu nie udało mi się namierzyć. Na swojej stronie PKP Cargo pisze o targach i plakacie:

Ideą targów jest przedstawienie kompleksowej oferty obejmującej cztery ważne gałęzie: telematykę, transport wewnątrzzakładowy, logistykę oraz transport towarowy, a także ukazanie najnowszych trendów w branży i zdobytych doświadczeń z zakresu osobowego i towarowego transportu drogowego, szynowego, wodnego oraz powietrznego.

W targach monachijskich bierze udział Spółka PKP CARGO, prezentując w odlotowej stylizacji (p. foto) swoją ofertę usług przewozowych i logistycznych na rynkach międzynarodowych.

PKP Cargo jest spółką utworzoną w oparciu o ustawę o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych z roku 2000. Świadczy ona usługi publicznego transportu towarowego, oprócz transportu kolejowego obsługuje promowe połaczenia ze Szwecją (Świnoujście - Ystad).

Witryna PKP: klik.
Informacja o plakacie na stronie PKP: klik.
Plakat w wysokiej rozdzielczości: klik.

piątek, 18 stycznia 2008, drangedal

Polecane wpisy

  • Witryna Mercedesa Viano

    Ponoć w roku 2020 Amerykanie planują ponownie postawić stopy na Księżycu - zatknąć flagę i pooglądać Ziemię ze śmiesznej perspektywy . W założeniach miało się

  • Plakat - Błękitny Anioł

    Krótko i szybko, pora bowiem nieprzyzwoita. Mały dowód na to, że i 70 lat temu typografia miała się (lub mogła się mieć) wyśmienicie - plakat wiekowego niemieck

  • Logo Emirates

    Dziwnym trafem ostatnio same meble przetykane gdzieniegdzie architekturą - a więc dla urozmaicenia coś z innej kategorii, na co również warto zwrócić uwagę. Log